Grup Şirketlerimiz

Kurulduğu 1987 yılından bugüne kadar her zaman sektörünün öncü yenilikçi firması olan Dizayn Grup; yerleşik ve mobil üretim kapasitesi, arkasındaki Ar-Ge desteği ile ürettiği yeni ve üstün teknoloji sahibi ürünleri ve dünya çapındaki marka gücü ile holding şirketleri içinde en büyüğüdür. Plastik boru ve bağlantı elemanları üretimi ve satışı alanında faaliyet gösteren Dizayn Grup, bünyesinde oluşturduğu Ditroo markası ile bina içi ısıtma sistemlerinde komple hizmet sunabilir hale gelmiştir. Kaliteli ve standartların çok üzerinde ürün üretme ve bunların en uygun yollarla satışı konusunda Türkiye`nin lider firmalarından biri olan Dizayn Grup, 2010 ve 2011 yıllarında JCR Rating`den ard arda aldığı AA notu gibi birçok başarı ve ödüle sahiptir. Dünya çapında da önemli bir marka algısına sahip olan Dizayn Grup, 80`in üzerinde ülkeye yaptığı ihracat ile Türkiye`nin gurur kaynağıdır.

Yapı teknolojileri alanında holding faaliyetlerinin sürdürüldüğü Mirline, binaların ömrünü uzatan aynı adlı cihaz sayesinde uzun yıllar yaşatılması arzulanan tüm yapılarda tercih edilen bir marka haline gelmektedir. Mirline, yapılarda oluşması kaçınılmaz nem, küf ve mantar gibi oluşumları önleyen Türk ve Alman mühendislik işbirliği ürünüdür. Dolmabahçe Sarayı, Arkeoloji Müzesi ve Çinili Köşk gibi tarihi eserlerde de Mirline tercih edilmiştir.

Ekolojik tarım teknolojilerinde yeni bir çığır açan ve geliştirdiği iş modeli ile sera pazarlaması alanında kendine üstün ve benzersiz bir yer edinen Miracle, suda tarım teknolojisi ile ürettiği %100 doğal ürünleri pazara sunmuştur. Malzeme tedariğinden kuruluma kadar seranın tüm yapım aşamaları Miracle komple hizmet anlayışı kapsamında üstlenilmekte, böylece anahtar teslim bir sera hizmeti verilmektedir. Ürünlerin yetiştirilmesi sürecinde de sürekli bir mühendislik desteği sağlanmaktadır. Yetiştirilen ürünler, piyasa koşullarına uygun fiyatlarda Miracle sistemi ile satın alınabildiği gibi üreticilere, diledikleri yere satabilme serbestliği de tanınarak yetiştirilen ürünlere satış garantisi sunulmaktadır.

Enerji teknolojileri alanında Mir Holding içinde yapılan yatırım ve geliştirme faaliyetleri bu marka altında toplanmıştır. Marka adı ile piyasaya sunulan ilk ürün Ditroo Kombi olmuştur. Enerji teknolojilerinde yüksek verimlilik, düşük enerji tüketimi ve çevre dostu ürünler üretme amacı ile yapılandırılan Ditroo, hem günümüzün ihtiyaçlarını karşılamak hem de geleceğin dünyasını şekillendirmek adına yeni teknolojilerin üretildiği bir ana başlık konumundadır.

Suyun taşınması konusunda uzmanlık gerektiren, mühendislik bilgisinin en üst düzeyde kullanıldığı projeler için Likkuid bir çözüm altyapısıdır. Sudan`ın bir yakasını suya kavuşturan Nil Nehri Geçiş Projesi, Kıbrıs Barış Suyu Projesi gibi projelerde, Likkuid imzası ile suyun taşınmasını zorlaştıran tüm engeller başarı ile ortadan kaldırılarak suyun en zor alanlarda geçişini sağlayan hizmetler Likkuid adı ile sunulmaktadır.

Holding bünyesinde dört ana başlık altında yürütülen Ar-Ge faaliyetleri, tıbbi tanı teknolojilerinde Humaste adını almıştır. Diyaliz hastaları için büyük öneme sahip üre ölçümü, Humaste ile geliştirilen Üre Saati sayesinde kan alınmadan yapılabilmektedir. Tıbbi tanı teknolojilerinde çığır açacak yeni ürün ve hizmetler Humaste adı ile çok yakında sunulmaya başlanacaktır.

Dizayn Grup için geliştirilen onlarca yeni ürün ve teknolojinin altında imzası bulunan ve yıllarca Dizayn Grup adı altında çalışmalarını sürdüren firma; Miracle, Mirline, Kıbrıs Barış Suyu gibi birçok önemli proje ve iş geliştirme faaliyetini gerçekleştirdikten sonra, 2011 yılında, Mir Ar-Ge adı ile holding bünyesinde hem kurum içi firmalara hem de kurum dışı tüm firma ve kurumlara hizmet verebilecek potansiyele kavuşmuştur. Bünyesinde barındırdığı 25`in üzerinde akademisyen ve 50`nin üzerinde mühendis ile Mir Ar-Ge Türkiye`nin en dinamik ve tecrübeli Ar-Ge firmalarından birisidir.