Kurucumuz

İBRAHİM MİRMAHMUTOĞULLARI KİMDİR?

17 Mayıs 1964 tarihinde Sivas`ın Kangal ilçesinde doğan İbrahim Mirmahmutoğulları, 1982 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği fakültesini kazandı. Burs alarak eğitimini tamamlayan Mirmahmutoğulları 1987 yılında sıfır sermaye ile Dizayn Grup`u kurdu.

İlk yıllardan itibaren şirketin omurgasını ``Araştırma ve Teknoloji Geliştirme`` üzerine oturttu. Bugün MİR Holding 100 ünü üzerinde ki patenti ile, endüstriye dönüşmüş paten sayısında, tüm sektörlerde Türkiye birincisidir.

Yaptığı çalışmalarla bugüne kadar birçok kurum tarafından ödüllendirilen Mirmahmutoğulları, 1994` den bu yana her yıl düzenlenen ve uluslararası bir organizasyon olan Dünya Genç Girişimci İşadamı Yarışmasının ilk etabı Türkiye Finalinde hem Evrensel Katkı hem de Birincilik Ödülleri`nin sahibi olmuştur. Türkiye`de elde ettiği bu başarıyla yarışmanın Filipinler` de düzenlenen dünya finalinde ülkemizi temsil eden Mirmahmutoğulları, ülkemizdeki başarısını Filipinler`de de sürdürmüş ve 2002 Dünya Genç Girişimci İşadamı Yarışmasında dünyanın en başarılı girişimcisi ödülüne layık görülmüştür.

Yine aynı yıl Dünya Gazetesinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği ``Ekonominin Şeref Kürsüsü`` adlı değerlendirme platformuna aday gösterilmiş ve ``Yılın İşadamı`` seçilmiştir.

İbrahim Mirmahmutoğulları, UNESCO tarafından dünyanın su sorununu çözmeye katkısından dolayı ödüle de layık görülmüştür.

Hayatı boyunca Araştırma ve Teknoloji Geliştirme çalışmalarına büyük önem veren Mirmahmutoğulları, Türkiye`deki yetişmiş insan gücünün etkinleştirilmesi için 1996 yılında bir kampanya başlatmıştır. Her yıl tekrarlanan ``Beyin göçüne karşı, beyin gücünü teşvik ediyoruz`` adı altında başlatılan kampanya ile Türk insanının üretkenlik vasıflarının ortaya çıkmasına gündem yapan Mirmahmutoğulları, topluma karşı sosyal sorumluluk görevini de yerine getirmenin gayreti içerisindedir.

Mirmahmutoğulları, aynı zamanda Uluslararası Teknoloji Birliği` nin de (UTB) başkanlığını yapmaktadır.

İbrahim Mirmahmutoğulları evli ve 4 çocuk babasıdır.