Tarihçe

MİR HOLDİNG

2011 yılında kurulmuş olmakla birlikte Mir Holding, 1987 yılında kurulan Dizayn Grup firmasının farklı iş ve sektörlere yönelik farklı açılımlarının ayrı kurumsal firmalar ve markalar adı altında tanımlanması ve ilgili işlerin bu farklı şirketlere delege edilmesi sonucunda ortaya çıkmıştır. Dizayn Grup`un temelinde Ar-Ge olduğu için bu farklılaşma doğal olarak ortaya çıkmış ve yine bu Ar-Ge temeli doğrultusunda Mir Holding bir teknoloji şirketi olarak konumlandırılmıştır.

Daha önce tüm Ar-Ge çalışmalarını Dizayn Grup firması içinde yapan firma, Mir Ar-Ge A.Ş.`yi kurarak artan Ar-Ge ve Ar-Ge çalışmalarının organizasyonu (sektörel farklılaşma vb) ihtiyacı ve bunun yanında şirketleşme yoluyla know-how satışının önünün açılması hedefi ile hem kendi içindeki şirketlerin Ar-Ge ihtiyacını karşılayabilecek hem de dışarıya teknoloji satabilecek bir konuma gelmiştir.

Mir Holding, hem iş yapma biçimi hem de işe bakış açısı bakımından Türkiye`de ve dünyada birçok firmadan farklılaşan özelliklere sahiptir. Kendine misyon olarak ``teknolojinin sınırlarını zorlayarak insanlığın çare bulamadığı sorunlara çözüm geliştirmek`` vasfını seçip her anlamda bunu içselleştirmeyi başarabilmiş bir firma olan Mir Holding, teknolojiyi çoğunluğun hizmetine sunan anlayışı ile dört ayrı ana başlıkta teknoloji geliştiren bir teknoloji firmasıdır:

Termodinamik

Akışkanlar mekaniği

Isı transferi

Malzeme

Mir Ar-Ge A.Ş. bu dört ana başlıkta teknoloji geliştirmekte ve geliştirilen bu teknolojiler holding bünyesindeki 6 şirket ve marka aracılığı ile üretime dönüştürülmekte ve pazara sunulmaktadır:

Dizayn Teknik Plastik Boru ve Elemanları Sanayi ve Ticaret A.Ş. - Dizayn markalı plastik boru ve tamamlayıcı binlerce ana ve ara eleman üreten 35.000 m2`nin üzerinde kapalı, 100.000 m2`nin üzerinde açık alandan oluşan holding iştirakidir.

Dizayn Endüstriyel Boru Ticaret A.Ş. - Dizayn ve Ditroo markalı binlerce ürün satışı yapan sektörünün yenilikçi yüzü olan lider holding iştirakidir.

www.dizayngrup.com

www.dizayngroup.com

www.ditroo.com.tr

Ekolojik Tarım Ticaret A.Ş. - Miracle markası ile tarım teknolojilerinde çığır açan ve geliştirdiği iş modeli sera pazarlaması alanında kendine üstün ve benzersiz bir yer edinen holding iştirakidir.

Mirline - Yapı teknolojileri alanında holding faaliyetlerinin sürdürüldüğü Mirline markası, binaların ömrünü uzatan aynı adlı cihaz sayesinde uzun yıllar yaşatılması arzulanan tüm yapılarda tercih edilen yeni nesil sistemlerin adıdır.

Mir Holding, insanlığın bütünü için teknolojiler geliştiren ve bu yönü ile insana dokunan, insana dair ve sıcaklık hissi veren bir firmadır. Kendisinin yeni olması bir yana, sürekli teknolojiyi geliştirme ve geliştirdiği teknolojileri endüstriye dönüştürmeyi amaç edinmesi ile de yenilikçi ve üretken bir firmadır.